Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Kategóriák / Termékek
Ugrás a tervezőhöz

Legjobb fürdőruha anyagok: Tudj meg mindent a felhasználásukról és ápolásukról

2024. 07. 02. 15:21:00
Legjobb fürdőruha anyagok: Tudj meg mindent a felhasználásukról és ápolásukról
A fürdőruha anyagok kiválasztása nem csak a kényelem és a funkcionalitás szempontjából fontos, hanem a tartósság és a stílus tekintetében is. Blogunkban bemutatjuk a legnépszerűbb fürdőruha anyagokat, és azt, hogy milyen ruhadarabokat készíthetünk ezekből a kényelmes és rugalmas anyagokból. Segítségünkkel Te is szakértője leszel ezen anyagok felhasználási lehetőségeinek.

Milyen a jó fürdőruha anyag?

A fürdőruha anyagok olyan műszálas szövetek, amelyeket speciálisan fürdőruhák készítéséhez terveztek, így magas a klór- és az UV állóságuk, rugalmasak, tartósak, kényelmesek, könnyen és gyorsan száradnak.

A klasszikus fürdőruha anyag

A klasszikus fürdőruha anyagok, amelyek általában nylon és spandex keverékéből készülnek, kellemes viseletet biztosítanak, és rugalmasságuk révén jól illeszkednek a test vonalaihoz. Ezek az anyagok gyorsan száradnak és ellenállnak a klórnak, a sós víznek és a napfénynek, így hosszabb élettartamot biztosítanak fürdőruháid számára. A fürdőruha anyagok nemcsak fürdőruhák, bikinik és fürdőnadrágok készítésére alkalmasak, hanem leggings, sportmelltartók és egyéb sportruházatok megalkotásához is. Az anyagösszetétele általában nylon és spandex keveréke, ami biztosítja a szükséges rugalmasságot és tartósságot.

 

Lycra

A lycra, más néven spandex vagy elasztán, egy rendkívül rugalmas, sztreccses anyag, amely akár a hétszeresére is nyújtható, és könnyedén visszaugrik az eredeti méretére. Ennek köszönhetően hihetetlenül kényelmes és komfortos viseletet biztosít. A lycra vékony, fényes hatása miatt alkalmas fürdőruhák, bikinik és egyéb testhezálló ruházatok készítésére is. Azonban nemcsak fürdőruhák, de sportruházatok, például biciklisruhák, fitness- vagy jógaruhák, táncruhák készítésére is tökéletesen alkalmas. A sztreccs tulajdonsága miatt ideális választás azok számára, akik gyakran sportolnak vagy szeretik a kényelmes, testhezálló ruhákat, mint a topok, atléták és bodyk.

 

Poliészter
Tartós, ellenálló a klórral szemben és jó UV-védelmet nyújt. Szintén keverik spandex-szel a nagyobb rugalmasság érdekében.
A poliészter anyagok tartósak és ellenállnak a nyúlásnak és zsugorodásnak. Emellett gyorsan száradnak és kiváló UV-védelmet nyújtanak, ami különösen fontos a napfénynek kitett ruhadarabok esetében. A poliészter gyakran kombinálva van spandexszel, hogy növelje a rugalmasságot. Ezek az anyagok nemcsak fürdőruhákhoz használhatók, hanem sportruházatok, például futóruhák, biciklis ruhák, valamint szabadidő ruházatok készítésére is.

 

Nylon (poliamid)
Gyorsan szárad, tartós és rugalmas. Gyakran keverik spandex-szel (elasztán) a jobb rugalmasság érdekében.

 

Tippjeink – hogy gyerekjáték legyen a fürdőruhák varrása
Az iparosodásnak és a technika fejlődésének köszönhetően, napjainkban már mindenféle típusú és összetételű fürdőruha anyag felhasználásával készülnek úszóruhák. Annak érdekében, hogy rugalmasságát és színét a klóros víz ellenére is megőrizze, már a varrás elkezdése előtt úgy a gyárakban, mint a kisebb varrodákban bizonyos szabályokat betartva kell nekifogjanak a dressz elkészítésének. Minden varrás előtt kötelező a fürdőruha anyag vasalása, gőzös vasalóval vagy nedves ruhán keresztül.
A szabásnál figyelembe kell vegyük, hogy annak szövési iránya szerint varrjuk meg lánc-irányban vagy keresztben. A felhasznált közbélésnek olyan rugalmasnak kell lennie, mint amilyen a fürdőruha anyag. Az elasztikus szálakkal rendelkező szövetek varrásához 80-as méretű gömbhegyű tű használata javasolt úgy, hogy az öltéssűrűség legalább 3-4 db/cm legyen. Ahhoz, hogy a fürdőruha anyag varrása után valóban tökéletes végeredmény szülessen fontos, hogy a felhasznált cérna rugalmas, poliészter anyagból készüljön. Ha ezeket az apró szabályokat betartod, akkor te magad is nekiláthatsz fürdőruhád, vagy kényelmes fitnesz ruhád elkészítéséhez.

Trükkök, hogy kedvenc nyári darabjaid a következő szezonokat is kibírják
A bikiniket és egyrészes fürdőruhákat nem egy szezonra tervezik, a nem megfelelő bánásmóddal viszont sokat tehetsz azért, hogy a következő nyáron már ne mutasson rajtad olyan jól, mint amikor beleszerettél. Ha rosszul mosod és szárítod, a fürdőruha könnyen kinyúlik, bónuszképp pedig a színe is megkopik. Így kezeld őket, hogy ne nyúljanak ki és a szép színük is megmaradjon:

  • Fürdőzés után öblítsd át a fürdőruhát folyó víz alatt és csavard ki. Ha szeretnéd magadon hagyni, akkor zuhanyozz le, mielőtt megszáradna rajtad!
  • Otthon távolítsd el a homokszemeket a fürdőrucidból, öblítsd át mégegyszer és jól csavard ki! Ha még ezután is maradt homok benne, hagyd megszáradni, tedd mosózsákba és adj hozzá szódabikarbónát! Rázd össze erőteljesen és meglátod, az apró fehér szemcsék búcsút intenek a homoknak.
  • Ha foltot hagyott a fényvédőd, a következő módon szabadulhatsz meg tőle: Egy csésze kézmeleg vízbe reszelj egy diónyi mosószappant. A kapott keverékkel hatékonyan eltávolíthatod a nyomokat. Áztasd ebbe a fürdőrucit, majd 20-30 perc után alaposan dörzsöld át a tisztításra szoruló részeket.
  • Ha nem tágít a folt még mosás után sem, egy kevés mosogatószerrel érdemes tenned egy próbát! Cseppents belőle közvetlenül a foltra, majd egy kis pihenő után hideg vízzel habosítsd fel és dörzsöld át!
  • Bármennyire is egyszerű bedobni a mosógépbe a fürdőruhádat, ha jót akarsz neki, válaszd inkább a kézi mosást. Hogy igazán alapos tisztítást végezz, áztasd be 30 percre langyos, 1 evőkanál szódabikarbónával gazdagított vízben. Ezután finoman dörzsöld át mosószappannal és alaposan öblítsd át hideg vízzel.
  • Ha a kézzel mosást túl macerásnak érzed, és mindenképpen géppel szeretnéd tisztává varázsolni a fürdőruhát, mindig kímélőprogramot válassz és ügyelj arra, hogy a víz hőmérséklete soha ne emelkedjen 30 °C fölé!
  • A fürdőruhát a legjobb kiterítve, félárnyékos helyen szárítani. A tűző nap nemcsak az élénk színeknek tesz rosszat, hanem az anyag rugalmasságában is kárt tehet, így azt jobb kerülni. A fokozott hőhatás miatt szárítógépbe sem tanácsos tenni a bikinidet!
  • Nyár végén érdemes alaposan kimosni és megszárítani fürdőruháidat, majd óvatosan, feszegetés nélkül összehajtogatni. A legjobb, ha egy hálós textilzsákban teszed el jövőre, és nem nejlonban, mert az a rossz szellőzés miatt nem a legjobb választás.
  •  

Anyagainkat kifejezetten fürdőruhákhoz, bikinikhez, fürdőnadrágokhoz, leggingsekhez és különböző fitnesz ruházat készítéséhez ajánljuk.
Webáruházunkban széles választék vár rád ezekből a minőségi anyagokból! Fedezd fel a színek és minták sokféleségét, és alkoss saját egyedi stílust! Gyere, és merülj el a lehetőségek tengerében!

Tartalomhoz tartozó címkék: fürdőruha